Półmaraton w Santa Pola

?‍♀️?‍♂️Post dla amatorów sportów, szczególnie biegania. Dziś w Santa Pola odbył się półmaraton.

?‍♀️?‍♂️Doskonała trasa (definitywnie można zrobić życiówkę!). Poniżej kilka szczegółów dotyczących biegu, który bardzo, bardzo rekomenduję zaawansowanym i początkującym biegaczom długodystansowym!

?‍♀️?‍♂️ Trasa jest płaska i większość odbywa się wzdłuż wody. Warunki pogodowe były bardzo dobre. Brak wiatru. 10 stopni C. Pełne słońce.

?‍♀️?‍♂️ Ilość uczestników: około 5000 osób. Czy byli Polacy na trasie? Oczywiście! Polacy biegają na każdym kontynencie. Zawsze uśmiechnięci. Jakby nie z tej planety.

?‍♀️?‍♂️Kibice stoją praktycznie na całej trasie. Ich doping dorównuje dopingowi na maratonach największej światowej klasy, tj. np. Berlin czy Nowy Jork.

?‍♀️?‍♂️ Muzyka na żywo grana jest co 1.5.km. Są bębny, rockowe klimaty, orkiestry dęte i pokazy cheerleaderek. Dużo kibiców bawi się w DJów, przynosząc swoje prywatne głośniki na trasę.

?‍♀️?‍♂️Pakiety startowe miały koszulkę, 1 kg soli (która pochodzi z Santa Pola oczywiście), żele, a po biegu ręcznik z logo, Cola, owoce, bułki, baton. Jak na cenę bodajże 30 euro (cena tuż przed półmaratonem), to zacnie.