Hiszpania zimą

Jak przedłużyć wakacje oraz dużą ilość słońca? TLDR – Przyjedź do Hiszpanii bo to tylko 3h od Twojego domu!?

Wersja dłuższa:Temperatura w okolicach 28-30 w słońcu, a jak się ochłodzi to przy chmurach schodzi do 25 stopni ?. O wiele dłuższa doba! Załóżmy do tego też, że jak wstaje się o 8.00 rano to słońce dopiero się budzi, dzięki temu przed 20stą robi się dopiero noc. Ale to nadal nie przeszkadza, by wejść do nadal ciepłego morza (również po zmierzchu)

W kwestii morza, kąpiele w morzu czy w basenie, cały czas wskazane, ciepła woda. A dla lubiących inne tematy jak Surfing czy SUP również jest bardzo atrakcyjny czas. Słońce na plaży praży cały czas zacnie.

Październik to już okres poza sezonem wakacyjny. Sezon niski, więc dzięki temu jest mniej ludzi, tańsze wypożyczenie samochodu, oraz co najistotniejsze — również i loty są w niższych cenach.

Podczas zwiedzania atrakcji turystycznych jest dużo mniej ludzi, w większości przypadków nie ma kolejek, nie ma rezerwacji na wejście na dane atrakcje. Więc zwiedzasz często bez pośpiechu, przepychania. Prawie tak, jak by dana atrakcja turystyczna była otwarta specjalnie dla Ciebie.

Restauracje i bary – wszystko otwarte jak za sezonu. A do tego, miałem wrażenie, że ceny spadły po sezonie. Pewnie zapytasz – “jak to spadły” – tak, bo w Hiszpanii nie czuć inflacji. Może benzyna trochę droższa, ale i tak na podobnym poziomie, jak w Polsce.

I na koniec grande finale – samoloty. Jak można się domyślić loty są dużo tańsze niż w sezonie wakacyjnym. Ale chętnych do latania do Hiszpanii jest ciągle sporo, bo samolot jest z reguły pełen.

Jak dobrnąłeś do końca, daj Like i udostępnij po znajomych. A jak chcesz już zarezerwować najsłoneczniejszą miejscówkę to pisz niezwłocznie!